Poprzedni temat «» Następny temat
Poradnik. Pierwsze kroki z Edytorem
Autor Wiadomość
siroccoxp
V.I.P

Wysłany: 2011-04-02, 15:29   

No tak tylko, że jak załącze ten asfalt to jest czarny jak smoła i to mnie wkurza :/ nie potrafię operować tymi texturami są strasznie ubogie i do dupy. Powiedz po kolei co mam zrobić jakie wartości wpisać, żeby asfalt miał taki kolor jak trzeba. Będę wdzięczny ;)

PZDR siroccoxp

Mannerheim
Zaawansowany User

Wysłany: 2011-04-02, 16:05   

Czarny jak smoła?
Dziwne...
U mnie wygląda to tak:

Kolorek jak widzisz podobny, od biedy może być (zawsze lepsze to niż bruk :P )
Musisz po prostu stworzyć nowy Layer i w polu Main Texture podać ścieżkę do tego pliku str_asphdrk.bmp, a drugie (Detail Texture) pozostawić puste. Następnie w górnym okienku Repeating wpisać wartośc 16, w dolnym 4.
Rozdzielczośc ustaw na 512x512.

siroccoxp
V.I.P

Wysłany: 2011-04-02, 17:19   

Powiem tak dziwna sprawa za pierwszym razem jak położyłem ta texture ok udało się. Natomiast za drugim razem :/ miałem tą samą czarną plamę :( ale puki co skrzyżowanie które miało być pomalowane jest pomalowane :} Dlatego dostaniesz pomógł xD

PZDR siroccoxp

kaszlak_maniak
Honorowy administrator

Mój KUID: 292927
Wysłany: 2011-04-02, 23:43   

Mam taki problem. Mam sobie grunt w jakiejś tam jednej, podstawowej teksturze. Chcę dodać nową, co by pomalować jakiś kawałek ulicy. Ok, udało się. Pomalowałem co chciałem i tyle. Teraz chcę pomalować inny kawałek gruntu inną teksturą. No więc tak jak poprzednią, se ją dodaję, ustawiam parametry i... cały teren dookoła robi mi się w nowej teksturze. Nie pomaga żadne malowanie ani gumkowanie. Po usunięciu tekstury z listy wszystko wraca do poprzedniego stanu, ale gdy próbuję kolejnych kilka razy dodać teksturę, sytuacja się powtarza. WTF? :o

LCniko
Elitarny User

Mój KUID: 310277
Mój Trainz: TS2009
Wysłany: 2011-04-03, 08:12   

Wielkość pędzla ?

siroccoxp
V.I.P

Wysłany: 2011-04-03, 09:27   

Miałem podobną sytuację :/ tu wielkość pędzla możesz dać na 5-2 a i tak całe pole ci sie pomaluje i czasem będziesz mial teren w paski :/ i trzeba te drugie pole w warstwie (detale czy cos) dac jeszcze cos wtedy nie ma czegoś takiego :/ glupio zrobili. Powinna być opcja jak W trs zbiór textur i hasło. "Hulaj duszo piekła nie ma."

PZDR siroccoxp

kaszlak_maniak
Honorowy administrator

Mój KUID: 292927
Wysłany: 2011-04-03, 17:44   

Wielkość pędzla nawet 1. Z resztą nawet nie zdążę nacisnąć na podłożu, a już się kaszani. No nic, będę musiał z tym walczyć metodą prób i błędów.

siroccoxp
V.I.P

Wysłany: 2011-04-03, 19:13   

Spróbuj tak ... Jeden z userów napisał to w pomocach do edytora z forum OMSI moze pomoże.

Kod:
"Inne wartości w polach Main Texture Repeating oraz Detail Texture Repeating. Ja mam 4 tekstury i maluję jak sobie chcę, a ustawione tak:
Trawa na: 1/60 (texture\gras.bmp)
Kostka: 20/8 (Texture\str_k_kopfstein.bmp)
Piach: 50/10 (Sceneryobjects\Railroad_MC\texture\Schotter.bmp)
Asfalt: 20/8 (Texture\str_asphdrk.bmp)
Wszystkie te teksturki masz podane w nawiasach. Ustaw dobre wartości te co podałem w tych dwóch polach i nie zapomnij w Detail Texture mieć plik noise_low.bmp
Polecam także zawsze przed zadaniem pytania odpalić sobie w edytorze mapę Berlin i zobaczyć jak to tam wygląda. Dużo można się dowiedzieć."

PZDR siroccoxp

Odpowiedz do tematu