Poprzedni temat «» Następny temat
Remonty w Poznaniu.
Autor Wiadomość
Bandyta
Moderator

Mój Trainz: TS2009
Wysłany: 2012-08-27, 18:42   

Jak tak sie przyjrzeć to całe skrzyżowanie Dąbrowskiego/Most Teatralny/Roosvelta nadaje się do remontu. A teraz jak przejęło prawie cały ruch z Kaponiery, będzie jeszcze gorzej. Ale co tam. Wybudujmy kolejne nikomu niepotrzebne centrum Ostrowa Tumskiego za 120 milionów...
Za niezakrycie głowy zabiją kamieniami"

Dominik
Elitarny User

Mój KUID: 518884
Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2012-08-27, 20:12   

No oczywiście. I milion bzdurnych centrum handlowych, niech ginekologia dla młodych się rozwija :P IF YOU KNOW WHAT I MEAN. Ogólnie stan torowisk u nas jest taki sam jeśli nie gorszy niż w Szczecinie. Tak samo komunikacja, SIP i długo można by wymieniać.

Bandyta
Moderator

Mój Trainz: TS2009
Wysłany: 2012-08-27, 20:49   

To my mamy SIP w mieście? Kurcze tego, to nawet nie wiedziałem :P Z Tymi torowiskami aż tak źle nie jest wg mnie. Problem w tym, że podczas jednego remontu, zamordują torowisko w innym miejscu, a tam remontu nie zobaczymy jeszcze długo. A co do marnowania kasy, przykład wiaduktów nad 3 ramą komunikacyjną, która nie powstanie pewnie nigdy. No na cholerę tyle kasy, jak wiadomo że estakada katowicka rozsypie sie w przeciągu pół roku.
Za niezakrycie głowy zabiją kamieniami"

Dominik
Elitarny User

Mój KUID: 518884
Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2012-08-28, 10:24   

No w sensie w tramwajach, tam są śladowe ilości. No o na "większych" końcówkach, jak np. Sobieskiego, Górczyn, Ogrody(?!), Starołęka... I w ten sposób wymieniłem połowę :P Torowiska? Pojedź kiedyś do Szczecina, przejedź się na Krzekowo, Ludową, Głębokie, przez Wały Chrobrego, Bramę Portową, Plac Kościuszki. Dla porównania poznańskiego to kolejno: Połabska, Stomil, Ogrody(?), św. Marcin, RKAP, MT. Torowisko w o wieele lepszym stanie - może czasem pobuja, ale odwiedź wymienione poznańskie pętle Traktorem. Na OSLE już rzuca w tunelu przy skręcie. A jak ktoś chce Roller Coastera za 2,60 to niech się przejedzie na odcinku Kórnicka - OSLE- Rondo Starołęka. Torowisko używane od bodaj '89r. a jest w gorszym stanie niż starsze (vide Wały Chrobrego) w Szczecinie! Ja wiem: Traktory psują torowisko, Helmuty psują torowisko, ale w Szczecinie też były Helmuty. I mimo totalnego zapuszczenia większości wozów i braku intensywnych NG jak w Poznaniu, wozy mają jeszcze w większości (z tych niedobitków 105N) przetwornice wirowe, wg. mnie Szczecin wychodzi na plus. SIP na każdej większej pętli, zaawansowany w pojazdach (Gong:Następny przystanek:xxx, gong:xxx. Przy kanarach tak jak u nas "Blokada kasowników"), oni wymagają jakości, dzięki czemu ich Solarisy są nie dość że w świetnej wersji to jeszcze nic poważniejszego się z nimi nie dzieje (dostawy od 2010, w 1903 '09 wypadł silnik...). Drobne usterki co prawda są, ale nie jest to: odpadanie klimatyzacji, pożar etc. Dodatkowo mam wielki żal do MPK za takie traktowanie swoich wozów: http://poznanskie-autobusy.pl/fotografia2820.htm (MAN Lion's City #1107, '06)

EDIT: Mój kolega wypowiadał się co do zaklejania czerwonego błędu taśmą: "Niemcy - żółta lampka: Hans, wracaj do bazy, rauss! Czerwona lampka: Hans, zatrzymaj się i czekaj na pogotowie, potem jakoś go poskładamy i lecisz do serwisu! Poznań - żółta lampka: Mieciu! Przynieś 3cm taśmy klejącej! Tylko czarnej! Czerwona lampka: Mieciu! Przynieś jeszcze 3 cm taśmy klejącej!"

Odpowiedz do tematu