Poprzedni temat «» Następny temat
Tramwaj do Fordonu (Bydgoszcz)
Autor Wiadomość
Konstal
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 479447
Wysłany: 2012-12-28, 19:31   Tramwaj do Fordonu (Bydgoszcz)

Temat pewnie będzie mi służył do 2015 roku... :mrgreen:

Cytat:
Jest przetarg na budowę tramwaju do Fordonu!

Ruszył przetarg na jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w historii naszego miasta – budowę trasy tramwajowej do Fordonu. Drogowcy na oferty wykonawców czekają do 29 stycznia. Jeżeli nie pojawią się przeszkody formalne, to budowa ruszy w połowie 2013 roku!
O rozmachu inwestycji świadczy czas, jaki był potrzebny na same tylko przygotowania. Pierwszy etap projektu – zdobycie dofinansowania z Unii Europejskiej oraz przygotowanie założeń projektu – został zakończony przez byłego już prezydenta Konstantego Dombrowicza. Rozpisanie skomplikowanego przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych należeć będzie do ekipy zarządzanej przez Rafała Bruskiego. Z kolei otwarcie trasy i reorganizacja komunikacji miejskiej zostanie przeprowadzona w połowie roku 2015. Na realizację całego przedsięwzięcia potrzebne byłyby zatem aż trzy kadencje prezydenckie!
Cała inwestycja warta jest 435 mln zł, z czego 235 mln zł dołoży Unia Europejska. W pierwszym etapie przetargu spółka Tramwaj Fordon wybierze pięć firm, które mają największe doświadczenie w realizacji tak dużych projektów. Dopiero w kolejnym etapie nastąpi przedstawienie ofert finansowych. Do połowy 2015 roku powstanie 9,5 km odcinek łączący pętlę Wyścigowa z Fordonem, 14 przystanków, nowy dworzec przesiadkowy Bydgoszcz Wschód, trzy pętle oraz zajezdnia końcowa. Modernizacji poddanych zostanie również 9 km ulic!

Mapka dla porównania :
Niebieski - Istniejące odcinki
Zielony - Odcinek do Fordonu

Przyznacie chyba że wielkość robi wrażenie :mrgreen:

Co ciekawe, mimo tego że powstanie taka trasa, to w Bydgoszczy nie powstanie żadna nowa linia tramwajowa :|

Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 16:15   

fajnie! Oby inwestycji więcej i solidniej wykonanych. Mogliby jakies połaczenie podmiejskie walnac, np. tramwajowe... :)
U nas w Łodzi będą robić autostradę przez centrum miasta...xD

Przemo11
Elitarny User

Mój KUID: 529722
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2012-12-29, 17:42   

Ptramowicz napisał/a:
U nas w Łodzi będą robić autostradę przez centrum miasta...xD
?? ?? ??

Długi ten nowy odcinek. Fajnie, że budują się w Polsce nowe linie tramwajowe. :)

Odpowiedz do tematu