Poprzedni temat «» Następny temat
Połączenie tramwajowe Bydgoszcz-Toruń
Autor Wiadomość
Przemo11
Elitarny User

Mój KUID: 529722
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2013-03-29, 16:38   Połączenie tramwajowe Bydgoszcz-Toruń

Witam. Ostatnio przeszukując internet znalazłem taki artykuł:
http://www.rynek-kolejowy...ie_tramwaj_.htm
Co sądzicie na ten temat? Jesteście za czy przeciw? ??
Mi osobiście pomysł się spodobał i myślę, że jest bardzo ciekawy. Chociaż mam wrażenie, że lepsze byłoby dobre połączenie kolejowe.

PS. Nie wiedziałem czy wrzucić to tutaj, czy do Realnej Komunikacji...
Jeśli bardziej pasuje tam proszę o przeniesienie. ;)

kaszlak_maniak
Honorowy administrator

Mój KUID: 292927
Wysłany: 2013-03-29, 23:02   

Nie wiem, czy ma to większy sens... Taka trasa będzie miała gdzieś 45-60km w zależności od jej przebiegu. Jeżeli trasa faktycznie miałaby biec po przeciwnej stronie Wisły niż obecne tory kolejowe, to istnieje przynajmniej plus dla tych wszystkich wiosek pomiędzy, bo na pewno zyskają one bardziej komfortowy środek transportu do obu miast. Ludzie podróżujący do pracy z tych wiosek autobusem na pewno by się ucieszyli, bo miasta same w sobie to myślę, że jakichś specjalnych korzyści z tego mieć nie będą. Natomiast budowanie trasy tramwajowej wzdłuż linii kolejowej byłoby całkowicie bezsensownym wydatkiem. Osobiście byłbym w takim wypadku za rozbudowaniem obecnej infrastruktury kolejowej o nowe przystanki i ew. mijanki, co by ruch pociągów na trasie Bydgoszcz-Toruń nie utrudniał zbytnio przejazdów IC, a do obsługi tej trasy zamówić pojazdy tego typu, jakie poruszają się w WKD. Ewentualnie, żeby oba miasta dogadały się wspólnie z PKP i mielibyśmy szansę na pierwszy w Polsce odcinek linii kolejowej, z którego mogłyby również korzystać przystosowane do tego tramwaje. No ale to tylko takie luźne wizje, być może nie wiem o wielu istotnych rzeczach, dla których takie rozwiązanie byłoby u nas niemożliwe, albo w Polsce i tak zadziałałby powszechny wszędzie "niedasizm" i każdy chciałby mieć swoje oddzielne torowisko, żeby nic ze sobą nie kolidowało.

Italiano
Administrator forum

Mój KUID: 348847
Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2013-03-29, 23:37   

Jak dla mnie to jest jakaś totalna bzdura ;D
Ok. Obecne tramwaje są w stanie osiągać prędkości ponad 100km/h... ale po co? Na tak długiej trasie, trzeba by było chyba wyposażyć je w WC... Robią kolej to niech ją skończą i zostawią. A tramwaje niech jeżdżą po miastach bo to ani pojemne, ani wygodne na dłuższą metę.

BATI1972
Moderator

Mój KUID: 576090
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2013-03-30, 09:18   

W Belgii jest tramwaj łączący Knokke z DePanne. Cała linia ma długość ok 70 km i łączy ze sobą kilka miejscowości. Jakoś nie wygląda mi to na totalną bzdurę. :E

Bandyta
Moderator

Mój Trainz: TS2009
Wysłany: 2013-03-30, 11:43   

Ale tam nie ma kolei. Dublowanie szlaku jest bez sensu. Zresztą i tak kasy na to nie uzbieraja.
Za niezakrycie głowy zabiją kamieniami"

Italiano
Administrator forum

Mój KUID: 348847
Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2013-03-30, 11:51   

Poza tym. Tamten tramwaj łączy kilkadziesiąt mniejszych i większych miast... a raczej kurortów nadmorskich (turystyka). Dwa lotniska i kilka większych stacji kolejowych. Porty, z czego jeden o znaczeniu międzynarodowym z terminalami ICO, Toyoty, PSA (prawie wszystkie auta eksportowane i importowane z lub do Japonii i Stanów przejeżdżają właśnie przez port Knokke-Heist), terminalami kontenerowymi, promami do Wielkiej Brytanii itp.

Między Bydzią a Toruniem jest masa lasów i kilka małych wiosek... i mamy im zbudować tramwaj, bo kilka osób będzie dojeżdżać do roboty? Totalna bzdura.

Odpowiedz do tematu