Poprzedni temat «» Następny temat
Tramwaj wykoleił się na pl. Kościuszki.
Autor Wiadomość
Italiano
Administrator forum

Mój KUID: 348847
Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2013-04-09, 15:14   Tramwaj wykoleił się na pl. Kościuszki.

Cytat:
Tramwaj wykoleił się na pl. Kościuszki. Nowy swing wyleciał z szyn

Śruba w torowisku była przyczyną wykolejenia nowego swinga na linii nr 8, który jechał z Gumieniec na Basen Górniczy.

Do zdarzenia doszło dziś kilka minut po godz. 6. Wagon jechał po łuku na środku placu przednia część wyskoczyła z torów. Był to tzw, krótki swing o numerze 807, a więc pierwszy z nowej dostawy. Po zdarzeniu plac Kościuszki był całkowicie zablokowany dla tramwajów. Tramwaje linii 7 i 9 kursowały przez ulicę Jagiellońską i plac Rodła. Linie 4, 11, 12 natomiast zmierzały przez ulicę Jagiellońską i dalej w kierunku Al. Wojska Polskiego. Uruchomiono zastępczą komunikację. Co było przyczyną zamieszania?

– To miejsce o sporym ruchu – mówi Zbigniew Dąbrowski, zastępca prezesa do spraw eksploatacji "Tramwajów Szczecińskich”. – Motorniczy wjeżdżając na plac rozglądał się, ale nie zauważył śruby tkwiącej w torowisku.

Po wykolejeniu swinga trzeba było podnieść, w tym celu użyto scanii R400 z serii TRAM 193, czyli pojazdu technicznego z żurawiem ratowniczym. Pojazd może podnieść ciężar nawet 19 ton. Sam też jest w stanie poruszać się po szynach. To pojazd dwudrogowy: w razie potrzeby ma dodatkowe wózki, dzięki którym porusza się po torach.

- Po podniesieniu wagonu okazało się, że śruba weszła między hamulec a koło – wyjaśnia Zbigniew Dąbrowski. – Akcja poszła sprawnie.

O godz. 7.31 ściągnięto tramwaj z torów i ruch drogowy został przywrócony. Było to pierwsze tak poważne zdarzenie z nowym swingami. Swingi są dobrze oceniane w eksploatacji, zarówno przez personel, jak i pasażerów. Firma PESA z Bydgoszczy, producent wagonów zapewnia, że swingi pod względem wskaźników gotowości i awaryjności przewyższają wymagania stawiane takim pojazdom w Europie.

Przypomnijmy, że niskopodłogowe wagony obsługują linię nr 7 (w dni powszednie są to cztery tramwaje, w soboty trzy a w dni świąteczne dwa) i linię nr 8 (w dni powszednie i soboty kursować mają cztery Swingi, w dni świąteczne sześć a w Nowy Rok, Wielkanoc i Boże Narodzenie trzy).

Obecnie spółka tramwajowa eksploatuje już 12 tego typu pojazdów. Pomiędzy październikiem 2013 a marcem 2014 roku do Szczecina dotrze kolejnych 16. nowoczesnych tramwajów.

Źródło: http://www.gs24.pl/apps/p...CIN%2F130409619

FanTrs
Elitarny User

Mój KUID: 468961
Mój Trainz: TS2009
Wysłany: 2013-04-09, 15:51   

12? Z tego co mi wiadomo to #812 nawet nie widział pasażerów na 7ce czy 8ce... :/ Tak samo nikt nie widział go na jazdach próbnych. Ciekawe czy on w ogóle jest w ZS :?

Pozdrawiam ;)

Odpowiedz do tematu