Poprzedni temat «» Następny temat
Przetargi - Bydgoszcz
Autor Wiadomość
Konstal
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 479447
Wysłany: 2012-08-28, 16:21   Przetargi - Bydgoszcz

Cytat:
Solaris wyprodukuje autobusy dla bydgoskiego MZK

Wielkopolska firma Solaris wyprodukuje 24 nowe autobusy dla bydgoskiego MZK. To pierwsze pojazdy tego producenta we flocie miejskiego przewoźnika.
W przetargu wystartowały cztery firmy: obok Solarisa EvoBus, która jest przedstawicielem Mercedesa, Lider Trading występujący w imieniu Solbusa z Solca Kujawskiego oraz MAN. Ofertę firmy z Solca odrzucono z powodu braku wymaganego przez MZK doświadczenia w produkcji pojazdów.

Miejskie Zakłady Komunikacyjne za dostawę zapłacą prawie 24,3 mln zł. Za tę kwotę do Bydgoszczy dostarczonych zostanie 10 autobusów przegubowych i 14 jednoczłonowych. Oprócz ceny MZK przy wyborze dostawcy brał pod uwagę również m.in. materiał, z którego wykonany będzie pojazd, aspekty związane z ochroną środowiska oraz liczbę miejsc siedzących dostępnych z poziomu niskiej podłogi w pojeździe.

Od wielu lat dostawcą autobusów dla miejskiego przewoźnika był Mercedes. Obecnie w jego flocie znajduje się 85 pojazdów tego producenta. Tym razem Mercedes przegrał i w MZK pojawią się solarisy. Bydgoszczanie jednak dobrze znają tę markę, bo posiada je zarówno Mobilis, jak i PKS.

http://bydgoszcz.gazeta.p....#ixzz22C8Ypz6L

Trochę zaspałem z tym bo na szczęście nic z tego... :mrgreen: :mrgreen:
Załamał bym się gdyby Solaris miał dostarczyć naszemu MZK autobusy...

Mercedes i Solbus na szczęście się odwołali. O to wyniki :

Cytat:
1) skarga Solbusa oddalona
2) skarga EvoBusa uwzględniona
3) wybór Solarisa unieważniony

MZK musi ponownie rozpatrzyć oferty
KIO zwróciła uwagę, że w ofercie Solarisa brakowało dokumentów, a część była w języku obcym bez tłumaczenia,
dlatego Solaris ma je uzupełnić i wówczas będzie można ponownie rozpatrzyć oferty.

Więc zaczynamy od początku :)

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2012-09-24, 21:07   

NIEEEEE !! :(

Cytat:
Ponowne rozpatrywanie ofert w przetargu na dostawę 24 nowych autobusów dla MZK nie przyniosło niespodzianek. - Komisja przetargowa ponownie uznała, że najlepszą ofertę przedstawiła nam firma Solaris - informuje Paweł Czyrny, prezes Miejskich Zakładów Komunikacyjnych. Zaraz jednak dodaje, że decyzja podjęta 13 września uprawomocni się dopiero za 10 dni.

Przypomnijmy, że z pierwotnym wynikiem przetargu nie zgodziły się dwie firmy: oferująca mercedesy spółka Evobus oraz Lider Trading, który chciał sprzedać Bydgoszczy solbusy. Kolejne protesty wydają się już jednak mało prawdopodobne. A to oznacza, że wart 24,3 mln złotych kontrakt trafi do producenta autobusów z Wielkopolski. W zamian Solaris dostarczy MZK 14 krótkich modeli urbino 12 oraz 10 przegubowych - urbino 18.

Nowe pojazdy będą sukcesywnie pojawiać się na ulicach Bydgoszczy jeszcze w 2012 roku. Zastąpią najbardziej wysłużone volva i many. Nie wiadomo tylko, które linie będą obsługiwać. - To ustalimy jeszcze z organizatorem komunikacji publicznej w Bydgoszczy, czyli z zarządem dróg - tłumaczy Paweł Czyrny.

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2012-12-28, 23:35   

Ja wiedziałem Kuźwa że tak będzie ! :((

K A T A S T R O F A ! ! ! !

Porażka roku... najgorsze paskudztwo jakie jeździło jeździło po Bydgoszczy... to malowanie to żart czy co !? Bo chyba im się daty z 1 kwietnia pomyliły ! Wstyd i hańba. Dobrze że nie mieszkam już w Bydgoszczy i nie muszę na to patrzeć codziennie........ <^^>

BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ ? :(

Nie powiem, z wyświetlaczami fajny pomysł ale resztę wsadźcie sobie tam gdzie światło nie zagląda... :x

W pierwszej chwili złapałem się za łep, a potem zakryłemc usta żeby nie obudzić ludzi wokół...

I jeszcze ten Solarisowy jamnik jakiś tandetny.... co to ma być...?

Rok temu prezenty były lepsze... :evil:

BATI1972
Moderator

Mój KUID: 576090
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2012-12-28, 23:48   

Ten sam szajc zawitał też do Torunia. :evil:

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2012-12-29, 00:04   

Jedyny plus w Toruniu to to że te autobusy wyglądają w miarę estetycznie z zewnątrz, są po prostu białe..., a ten nasz... nie chcę się już denerwować bo o ile mogłem tyle wyżyłem się w tamtym poście... nadal mnie mdli na ich widok :/

I jeszcze ta fatalnie mała ilość miejsca na nogi z tyłu(tam obok silnika)... co oni dla karłów te busy robią ? W Mercedesie mogę z tyłu rozsiąść się wygodnie i jeszcze mam luz... a nie należę do ludzi niskich

karol105Na
Geodeciarz

Mój KUID: 429871
Wysłany: 2012-12-29, 00:15   

Tego samego solarisowego szajsu już w Kielcach jest za dużo, też dobrze, że ja tam rzadko jestem :evil: Powiem szczerze, że teraz chyba dużo miast w Polsce woli zastosować tani produkt bez względu na awaryjność, zamiast zastosować czegoś porządniejszego :mur:
Górno [8%]

Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą.

zyleta
Elitarny User

Mój Trainz: TS2009
Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2012-12-29, 04:57   

Solaris, bardzo porzadny autobus polskiej produkcji, jezdze nimi codziennie i dla mnie sa bardzo wugodne, wrecz moje ulubione autobusy z Krakowa. Nie rozumiem czemu ich nie lubicie :x

BATI1972
Moderator

Wysłany: 2012-12-29, 10:42   

zyleta napisał/a:
Solaris, bardzo porzadny autobus polskiej produkcji, jezdze nimi codziennie i dla mnie sa bardzo wugodne, wrecz moje ulubione autobusy z Krakowa. Nie rozumiem czemu ich nie lubicie :x

Jak podrośniesz i przytyjesz to pogadamy. :E

zyleta
Elitarny User

Ostrzeżeń:
 4/3/4
Wysłany: 2012-12-29, 12:30   

To moze rower i po pewnym czasie polubicie te autobusy? ;]

BATI1972
Moderator

Wysłany: 2012-12-29, 14:05   

zyleta napisał/a:
To moze rower i po pewnym czasie polubicie te autobusy? ;]

Rozumie że nic gorszego niż rower od tego autobusu już nie ma. :E

Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 16:10   

http://www.dropbox.pl/fil...15EF41B4D04E887
Flaga Rosji? Chwila moment, to Bydgoszcz to jest w Polsce, bo po malowaniu już zaczynam wątpić.
Malowanie okropne. Dobrze że ja mam swoją kochaną Łódź i nasze kochane malowanie, żółto-czerwone... :)
http://static1.money.pl/i/h/116/f139892.jpg

karol105Na napisał/a:
Tego samego solarisowego szajsu już w Kielcach jest za dużo, też dobrze, że ja tam rzadko jestem :evil: Powiem szczerze, że teraz chyba dużo miast w Polsce woli zastosować tani produkt bez względu na awaryjność, zamiast zastosować czegoś porządniejszego :mur:

Powiem Tobie, że jeżeli w zajezdni będą o niego dbać, to nie jest taki awaryjny. ja jako Łodzianin, moge pochwalic się solarisem, bo są mało awaryjne niż np. mercedesy O 345 G conecto :
http://212.191.130.194/files/m_conecto.jpg

Pozdrawiam i składam kondolencje :cry:

burmistrz
Elitarny User

Mój Trainz: Trainz Classics
Wysłany: 2012-12-29, 16:30   

Ptramowicz napisał/a:
Dobrze że ja mam swoją kochaną Łódź i nasze kochane malowanie, żółto-czerwone...

...zerżnięte chamsko po Warszawie.

Ja również składam serdeczne kondolencje.

Stop politmuchowozom!

Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 16:56   

burmistrz napisał/a:
Ptramowicz napisał/a:
Dobrze że ja mam swoją kochaną Łódź i nasze kochane malowanie, żółto-czerwone...

...zerżnięte chamsko po Warszawie.
Ja również składam serdeczne kondolencje.

Chwila moment. Mylisz się. Łódź nie jest taka chamska jak warszawa i jej do niej nie porównuj!
Nie wiesz nie wypowiadaj się.

Bandyta
Moderator

Wysłany: 2012-12-29, 17:03   

Ale bez kłótni. Warszawa nie ma nic ciekawego do zżynania, a kolor w Łodzi może być taki jaki oni sobie chcą. a to że Warszawa ma taki sam? Trudno. Kogo to interesuje.
Za niezakrycie głowy zabiją kamieniami"

Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-29, 17:25   

Bandyta napisał/a:
Ale bez kłótni. Warszawa nie ma nic ciekawego do zżynania, a kolor w Łodzi może być taki jaki oni sobie chcą. a to że Warszawa ma taki sam? Trudno. Kogo to interesuje.

Dziękuję za dobre słowa.
Koniec OT

Odpowiedz do tematu