Poprzedni temat «» Następny temat
Przetargi - Bydgoszcz
Autor Wiadomość
Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-01, 14:01   

MichałEN57 napisał/a:
116Na skrzypi :P Piszecie tu o ruskiej fladze a w Warszawie teraz wszystko przemalowywują na niemiecką a do tego ztm zżyna po niemcach jak tylko może, np. kwadraciki tram, bus itp. To jest wg mnie żałosne, było fajne, nasze. Nie! trzeba zmienić na "lepsze", zerżnięte.

I przypomnę tylko warszawskie tablice z nazwami ulic :PTu nikt mi nie powie, że Łódź ich nie zerżnęła :mrgreen:

A co by od tematu nie odbiegać zbytnio, widzę, że bayera w postaci wielokolorowego wyświetlacza macie w Bydgoszczy :mrgreen: Ale dużego tylniego wyświetlacza już nie ma.
I tak na prawdę nie wiem co złego widzicie w tych solarisach. Jeżdżę codziennie i jest dobrze. Ja się wszędzie mieszczę a mam 185 cm, może te warszawskie są jakieś lepsze, hmm... :hm:

Takie tablice to tak samo jak znaki drogowe, tutaj akurat każde miasto może kupić.

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 479447
Wysłany: 2013-01-01, 14:42   

MichałEN57 napisał/a:
może te warszawskie są jakieś lepsze, hmm...

Trzeba by było przejrzeć specyfikacje techniczną :P

MichałEN57 napisał/a:
Piszecie tu o ruskiej fladze a w Warszawie teraz wszystko przemalowywują na niemiecką a do tego ztm zżyna po niemcach jak tylko może, np. kwadraciki tram, bus itp. To jest wg mnie żałosne, było fajne, nasze. Nie! trzeba zmienić na "lepsze", zerżnięte.

Do tego Królewiec ma teraz niemal identyczne malowanie do Warszawskiego :mrgreen:

MichałEN57 napisał/a:
widzę, że bayera w postaci wielokolorowego wyświetlacza macie w Bydgoszczy

Chyba jedyne co mi się podoba ;)

Damex500
Przyjaciel PTram'u

Mój Trainz: TS12
Wysłany: 2013-01-01, 15:50   

Może nie będzie tak źle z nimi, w Szczecinie też nie zauważyłem żeby skrzypiały przeguby za to w tatrach kt4dt to masakra , a poza tym cieszcie się że nie wygrał autosan :mrgreen:

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-14, 18:33   

Kolejne badziewie w Bydgoszczy...

MichałEN57
Konstruktor

Mój KUID: 539253
Mój Trainz: TRS2006
Wysłany: 2013-02-15, 18:41   

Zawisza napisał/a:
Kolejne badziewie w Bydgoszczy...

Gdyż ponieważ bo ?? Co Was boli w tych wozach ?? Bo nowe ?? Na serio się pytam bo w Warszawie ich pełno i nie są jakieś złe. Ja już wolę to niż jakieś kebaby albo MANy.

burmistrz
Elitarny User

Mój Trainz: Trainz Classics
Wysłany: 2013-02-15, 18:55   

A co masz do Conecto? Kierowcy je sobie chwalą, jedyne co się w nich rozsypuje to skrzynia biegów, ale jest to błąd producenta skrzyń. Ja po prostu nie rozumiem twierdzenia "Ja już wolę to, niż X albo Y".

Stop politmuchowozom!

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-15, 20:22   

Conecto to bardzo dobre autobusy, z bardzo dobrym dizajnem. Wygrali by ten przetarg gdyby nie marudzenie MZK że za dużo palą :/

MichałEN57 napisał/a:
Bo nowe

Nie widzę w tych autobusach nic nowego...

A o nowe MANy to się modliłem gdy nie wyszło byłem pewien że wybiorą bardzo sprawdzonego Mercedesa... no trudno... wygrało jakieś padło dla Gimbusow

Damex500
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-16, 21:07   

Gdyby były takie złe to by nie jeździły po całej Europie prawie, a ostatnio solaris wygrał przetarg na 200 autobusów przegubowych dla Belgradu, co do conecto miałem okazje nim jechać i jakoś mnie nie przekonuje, Lionsy dużo lepsze :)

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-16, 23:57   

Dobra czas na kolejne przetargi

1-Przegubowiec
2-12 metrowce
2-Midi (dawno ich w Bydgoszczy nie było wiec to coś nowego :) )

W przetargu wystartowali tylko MAN i Zielony Jamnik, więc zabrakło Mercedasa które już pewnie olał Bydgoszcz (super, przez jakiegoś Solarisa moje miasto może już nigdy nie dostać żadnego Merca ;/)

http://bydgoszcz.gazeta.p..._autobusy_.html

Jak dla mnie wygra Solara więc chyba nie mam co wierzyć że po Bydgoszczy będą jeździły bardzo dobre Lionsy które jeżdżą nawet w mieście w którym teraz mieszkam :|

Italiano
Administrator forum

Mój KUID: 348847
Wysłany: 2013-02-17, 00:04   

Jaka jest wina Solarisa, że lepiej spełnia warunki przetargu? To, że Mercedes nie wygrywa, to jest jego problem, a nie "przez jakiegoś Solarisa".

Po drugie, Solaris jest już uznaną marką na świecie. A to, że tobie się nie podoba, to trudno, oni raczej mają to gdzieś i stają do kolejnych przetargów, które wygrywają.

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-17, 01:06   

Wygrywają bo robią najtaniej, mogli by się wreszcie zabrać za czwartą generacje Urbino bo ta już śmierdzi starością i tandetą. Solaris nie posiada prestiżu jaki daje Mercedes, MAN czy chociażby Volvo...

Niech sobie wygrywają ile wlezie i rozwijają polski przemysł, to nie ważne, dla mnie Solaris Urbino nadal pozostaje złomem ;) I podkreślam: "DLA MNIE", to że komuś się podoba nie znaczy że mi musi więc będę go chlustał pomyjami do puki Solaris nie zrobi czegoś czym zyska moją sympatię :mrgreen:

BATI1972
Moderator

Mój KUID: 576090
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2013-02-17, 08:51   

Obrazek mówi wszystko co myślę o tym "autobusie" dla dzieci. Ciasny jak .... .Ten kto go projektował musi mieć 150cm wzrostu i to w za dużym dla niego kapeluszu, oraz na wysokich obcasach i z marychą w ryju. To też jest moje zdanie i opinia o tym czymś. JELCZ górą! :E

burmistrz
Elitarny User

Mój Trainz: Trainz Classics
Wysłany: 2013-02-17, 10:32   

BATI1972 napisał/a:

Obrazek mówi wszystko co myślę o tym "autobusie" d

Pożaris Urbino 15 :mrgreen:

Zaletą Solarisa jest przede wszystkim bardzo dobra i wytrzymała kratownica. Rozplanowanie wnętrza pozostawia wiele do życzenia.

Jelcz też święty nie jest. Wystarczy spojrzeć na Jelcze Libero jeżdżące po Warszawie. Oto krótka instrukcja jak sprawić aby działała w nich skrzynia biegów (Instrukcja polecana przez dyspozytora):
1. Wstać z siedzenia kierowcy;
2. Obrócić się o 180 stopni (tak aby zobaczyć szafkę która jest za siedzeniem kierowcy);
3. Walnąć kilka razy głową w/w szafkę;
4. Cieszyć się naprawioną skrzynią biegów;

Mimo wielu badań, zarówno kierowców jak i innych osób, nadal nie odkryto do czego służą kable które są w tej tajemniczej szafce :P

Stop politmuchowozom!

MichałEN57
Konstruktor

Mój KUID: 539253
Mój Trainz: TRS2006
Wysłany: 2013-02-20, 22:22   

burmistrz napisał/a:
A co masz do Conecto? Kierowcy je sobie chwalą, jedyne co się w nich rozsypuje to skrzynia biegów, ale jest to błąd producenta skrzyń. Ja po prostu nie rozumiem twierdzenia "Ja już wolę to, niż X albo Y".

Ja też nie rozumiem stwierdzenia "wolę to niż to" gdy się nie ma argumentów ale ja mam <^^>

Solaris jest polski, dzięki niemu polacy mają pracę a nie niemcy czy turcjanie*, jest lepszy jeśli chodzi o estetykę (wg mnie) i jego wozy są wygodne. To że kiedyś tam się zfajczyło kilka wozów, no cóż. Firma nie ma kilkudziesięcioletniego doświadczenia jak w/w ale idzie w dobrą stronę. Ma też bardzo duży kąt skrętu :idea:

Pesy np. nie trawię bo jej wyroby to gie. I też mam argumenty na to. Weźmy takiego Swinga: Kołysze jak cholera, w zimę można paść z gorąca a w lato w nim zamarznąć, jest brzydki, wygląda jakby miał nadwagę, jest głośny, ma masę zbędnych bajerów (np. kolorowe światła nad drzwiami które kolorem nie odpowiadają do sytuacji). Poprzednia generacja czyli 120N jest o niebo lepsza.

* - wg lidera zespołu Weekend tak nazywają się mieszkańcy Turcji :E

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-02-20, 23:01   

Czemu porównujesz autobusy z tramwajami ?

Zresztą wszystkie argumenty, po za wygodą (ale to już zależy od gustów, bo dla mnie taki solar jest niewygodny), no i estetyką (to też już zależy od gustów) mogę skopiować do Pesy i też będzie pasować :mrgreen:

Proszę nie schodźcie mi tu na tramwaje... a szczególnie na głupią dyskusje typu Solaris - Pesa

Jak się Pesa zabierze za produkcję autobusów to możemy sobie dopiero porównać :mrgreen: Bo jak na razie w tramwajach wygrywa Pesa...

MichałEN57 napisał/a:
Poprzednia generacja czyli 120N jest o niebo lepsza.

P.S. Popieram :P

Odpowiedz do tematu