Poprzedni temat «» Następny temat
Wirtualna rzeczywistość - MM Grudziadź
Autor Wiadomość
Ptramowicz
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-02, 22:23   Wirtualna rzeczywistość - MM Grudziadź

Witam, dzisiaj na facebook-u patrzyłem z niedowierzaniem.
Ktoś pochwalił się tramwajami, mapą Grudziądza...!

http://www.mmgrudziadz.pl...-siec-tramwajow

Heh, Ja wiem kto to, a Wy?

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 479447
Wysłany: 2013-05-02, 23:46   

Nie znam gościa... ale to jest jakiś Fake bo nikt tej mapy nie widział. Po za tym tylko Piotr robi modele Tramwajów do Trainz :)

tramwaj4
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 360813
Mój Trainz: TS2010
Wysłany: 2013-05-03, 00:15   Re: Wirtualna rzeczywistość - MM Grudziadź

Dopiero teraz zauważyłem temat przeglądając forum.

Ptramowicz napisał/a:
Witam, dzisiaj na facebook-u patrzyłem z niedowierzaniem.
Ktoś pochwalił się tramwajami, mapą Grudziądza...!

http://www.mmgrudziadz.pl...-siec-tramwajow

Heh, Ja wiem kto to, a Wy?

Zawisza napisał/a:
Nie znam gościa... ale to jest jakiś Fake bo nikt tej mapy nie widział. Po za tym tylko Piotr robi modele Tramwajów do Trainz :)

To nie jest "fake", ale to szczegół. Dziwne to fakt. Nie ma tu nigdzie napisane, że ktoś robi modele tramów. Kiedyś próbowałem pokazać mapkę Grudziądza to mnie ochrzanili, że się całe segmenty pokazuje, więc zaniechałem dalszej prezentacji. Nie myślałem, że ten artykuł trafi tutaj. Nie, żeby ktoś żle go zrozumiał bo w tym artukule nie chodziło o branie czyichś modeli jako swoje, a o idee wskrzeszenia projektu modernizacji torowiska i innych inwestycji dotyczących świata realnego w grze/ symulatorze "Trainz". Piszę ten post dla sprostowania bo widzę, że artykuł już ma 99% przeciwników i 1% poparcia. Pomysł z tym artykułem nie był mój, gazeta odezwała się do mnie sama. Już kiedyś mówiłem, że powstanie mapka Grudziądza do trainz, która jest narazie samą postawą basemap, trochę rustramu, 6 budynków i paru repaintów modeli pana Piotra, (które z resztą za jego zgodą zostały wydane). Przykro mi tylko, że tak to odebraliście. :( :(

Poza tym zwacam się z prośbą do panów moderatorów o usunięcie tego tematu, jeżeli jest to możliwe. Jeżeli nie to trudno.

Konstal
Przyjaciel PTram'u

Mój KUID: 479447
Wysłany: 2013-05-03, 10:59   

Żywy dowód jak gazety wkręcają ludzi ;)

Jedno w tym artykule jest dobre, T4 fajne zdjęcie ;)

tramwaj4
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-05-03, 11:18   

Zawisza napisał/a:
Żywy dowód jak gazety wkręcają ludzi ;)

Jedno w tym artykule jest dobre, T4 fajne zdjęcie ;)

:) Za zdjęcie dziekuje XD. Co do kompletu artykułu to jedynym dowodem na istnienie mapki grudziądza mam kilka screenów z ul dworcowej i placu stycznia. Jak myślicie ?? Po jakiego diabła modelowałbym grudziądzkie budynki ?? Też chciałbym dać wam fajną mapkę, ale realną. Tylko tu trzeba włożyć naprawdę czasu, a czasu tak jak w przypadku pana Trainz199219, który buduje realną łódź i także modeluje obiekty na potrzeby mapki. Mam tylko cichą nadzieję, że nikt z was się na mnie nie obraził przez gazetę ??

PS: Motornicza w tramwaju to moja dobra znajoma bez której nie powstałyby grudziądzkie 805Nb w edycji HD :E

kaszlak_maniak
Honorowy administrator

Mój KUID: 292927
Wysłany: 2013-05-03, 11:39   

tramwaj4 napisał/a:
Nie ma tu nigdzie napisane, że ktoś robi modele tramów.

mmgrudziądz.pl napisał/a:
Budował ze szczegółami pojazdy komunikacji miejskiej.

Chyba o to chodziło. Ale nie przejmujmy się. Trzeba się przyzwyczaić do tego, że media takie są i w każdym artykule zawsze trzeba coś przekręcić, podkręcić, zmienić aby był bardziej atrakcyjny. W końcu "budował ze szczegółami" dla publiki brzmi lepiej niż "repaintował czyjeś".

tramwaj4 napisał/a:
Kiedyś próbowałem pokazać mapkę Grudziądza to mnie ochrzanili, że się całe segmenty pokazuje

Taka moda zrobiła się jeszcze za czasów człowieka demo. Mało tego, że segment sam w sobie dopięty na ostatni guzik, kto i jeszcze samochody poustawiać i ludzi na chodnikach, żeby miało wrażenie "żywego". Moim zdaniem trochę przesada. Fakt, nie jestem za tym, żeby pokazywać na screenach sam układ torów bez tekstur ziemi, albo z na szybko zrobionym trawnikiem, bez jakiegokolwiek sensownego otoczenia, ale odcinki trasy, które są jeszcze in progress, ale nabrały już jakichś sensownych kształtów - dlaczego by nie? Tym bardziej, że mapa ma być realna, więc ewentualne sugestie współmieszkańców Grudziądza (jeżeli tu jeszcze inni tacy są) na takim etapie prac są bardzo wskazane. Moim zdaniem jeżeli faktycznie było już co pokazać, to nie ma co się zrażać.

Tematu nie usunę, bo nie widzę ku temu żadnych podstaw. Artykuł z mmgrudziądz jest ogólnodostępny, więc nie widzę powodu, by zabraniać umieszczania tu do niego linków.

tramwaj4
Przyjaciel PTram'u

Wysłany: 2013-05-04, 12:45   

Ogolnie to Kaszlak_maniak dokładnie zrozumiał treść artykułu ^^. co do mapy Grudziądza to na bank ona wyjdzie . Co do wypowiedzi medialnych typu TV, gazeta, to faktycznie ubierają to w inne słowa aby podkreślić coś lub kogoś a nie stan faktyczny. Tym czymś w tym przypadku jest mapka lub "wizualizacja" miasta grudziądza do trainz z nowymi nigdy nie wybudowanymi liniami (do węgrowa, owczarek itp.)

Odpowiedz do tematu